دوشنبه ۱۸ تير ۱۴۰۳ - ۱۱:۴۱
کد مطلب : 2082
جالب است ۰
رئیس فدراسیون فوتبال گفت بر استانداردسازی ورزشگاه‌ها برای فصل پیش‌رو لیگ برتر تاکید کرد و گفت: لیگ وقتی برگزار می‌شود که ورزشگاه‌ها تجهیز شده باشند.
تاکید تاج بر استانداردسازی ورزشگاه‌ها برای فصل پیش‌رو/ تائید تصمیمات مجوز حرفه‌ای در AFC
به گزارش کارآفرينان نيوز نشست سالانه مدیران‌عامل باشگاه‌های فوتبال ایران و دپارتمان صدور مجوز باشگاهی امروز (دوشنبه) با حضور کیومرث هاشمی وزیر ورزش و جوانان و مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در محل آکادمی ملی فوتبال برگزار شد.
مهدی تاج در این نشست، اظهار داشت: روز گذشته در آخرین جلسه مجوز استیناف حرفه‌ای گفتیم صحبت‌ها امیدوار کننده است و امروز هم گزارش امیدوار کننده‌ای دریافت کردیم. از جریمه تبدیل به پاداش در AFC شده‌ایم. چند سال قبل ۳۰۰ هزار دلار از ما برداشت کردند و مجوز حرفه‌ای‌مان تعلیق شد. الان نه تنها تعلیق نشدیم، بلکه همه تصمیمات بدوی و استیناف ما تائید شد.
وی افزود: یکی از مباحث مجوز حرفه‌ای مربوط به مدارک مربیان است. سعی داریم کلاس پروفشنال (دوره مربیگری حرفه‌ای) را در ایران برگزار کنیم و اگر نشد در قطر این کلاس را برگزار خواهیم کرد. بسیاری از مربیان ما نتوانستند این مجوز را بگیرند.
رئیس فدراسیون فوتبال تاکید کرد: از لحاظ مادی لیگ را برگزار کردیم اما از درآمدهای روز مسابقه محروم هستیم. عمده درآمدهای باشگاه‌ها از روز مسابقه، اسپانسر، حق پخش، پیراهن و دور زمین است. از بسیاری از این درآمدها محروم هستیم زیرا نه باشگاه ورزشگاه دارد و نه می‌تواند پیراهن بفروشد و نه خیلی از مسائل دیگر.
تاج خاطرنشان کرد: درباره آکادمی‌ها شرایط رو به پیشرفت است. در ۳ سال آینده باید ۱۲ بازیکن را از آکادمی بیاوریم. گفتنش ساده است اما برای اجرای آن باید تدبیر داشته باشیم. باشگاه‌های ما در این زمینه شرایط خوبی دارند. اکنون ۶ کشور در آسیا فیرپلی مالی را رعایت می‌کنند و ما هم تنها نیستیم.
وی افزود: قطر این موضوع را رعایت می‌کند. امروز سه جلسه درمورد تجهیز استادیوم‌ها، مجوز حرفه‌ای و سقف بودجه را تبدیل به یک جلسه کردیم.
رئیس فدراسیون با تاکید بر لزوم استانداردسازی ورزشگاه‌ها، گفت: لیگ وقتی برگزار می‌شود که ورزشگاه‌ها تجهیز شده باشند. در غیر این صورت به ورزشگاه‌هایی می‌رویم که تجهیز شده باشند. در نهایت باید از حاضران به ویژه وزیر ورزش تشکر کنم. آقای هاشمی امسال در بحث مجوز حرفه‌ای استقلال و پرسپولیس خیلی تلاش کرد.
تاج افزود: همچنین باید درمورد مجوز حرفه‌ای از سازمان بازرسی، هیات رئیسه فدراسیون و دبیرکل، هیات‌ رئیسه و رئیس سازمان لیگ هم تشکر و قدردانی کنم.


انتهای خبر/
http://karafarinannews.ir/vdcd.j0x2yt0zxa26y.html
نام شما
آدرس ايميل شما