جمعه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۵
کد مطلب : 1444
جالب است ۰
رئیس سابق ستاد مشترک ارتش آمریکا در توجیه جنایات جنگی اسرائیل در نوار غزه تاکید کرد که ایالات متحده هم انسانهای بیگناه زیادی را از جمله در نرماندی، موصل، رقه و... کشته است!
مارک میلی: ارتش آمریکا هم انسان‌های بیگناه زیادی را کشته است
به گزارش کارآفرينان نيوز مارک میلی ژنرال بازنشسته و رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا بین سالهای 2019 تا 2023 در یک سخنرانی به منتقدان جنگ اسرائیل در غزه به طرز عجیبی پاسخ داد. مارک میلی که همین چند ماه پیش بازنشسته شده و ارشدترین مقام ارتش آمریکا بود در کنفرانس موسوم به «مرکز کارتر در زمینه نوآوری و امنیتی ملی» Ash Carter Exchange on Innovation and National Security در واشنگتن گفت، «من برای مردم غزه که روزانه در جنگ کشته می‌شوند احساس وحشت می‌کنم اما نباید فراموش کنیم که ما یعنی ایالات متحده نیز انسانهای بیشمار زیادی را در موصل و رقه کشته‌ایم..»وی در ادامه افزود، آمریکا 12 هزار غیرنظامی فرانسوی را کشت و ما امروز در هشتادمین سالگرد جنگ نرماندی هستیم. ما به غیر از ناکازاکی و هیروشیما، 69 شهر ژاپن را ویران کردیم. «ما آدمهای زیادی را در مقیاس گسترده سلاخی کردیم که هیچ ارتباطی به دولتها نداشتند؛ مرد و زن و کودک».
اظهارات مارک میلی در حمایت از اسرائیل واکنشی است به افزایش فزاینده اعتراضات مردم آمریکا به جنایات اسرائیل در غزه که تا کنون به کشته شدن بیش از 38 هزار نفر منجر شده است.بسیاری از دانشگاههای آمریکایی طی هفته‌های اخیر عرصه حمایت از مردم فلسطین و مخالفت با حمایتهای مالی-تسلیحاتی و سیاسی واشنگتن از تل آویو بوده است.
این ژنرال سابق ارتش آمریکا در ادامه توجیهات خود برای جنگ غزه افزود: جنگ چیز وحشتناکی است اما اگر قرار است معنای اخلاقی داشته باشد باید یک هدف سیاسی وجود داشته باشد و باید با بیشترین سرعت و کمترین هزینه ممکن انجام شود.

انتهای خبر/
http://karafarinannews.ir/vdce.e8zbjh8ee9bij.html
نام شما
آدرس ايميل شما