پنجشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۰:۴۸
کد مطلب : 1426
جالب است ۰
رییس جمهور با اشاره به بهره‌مندی ۲۵ میلیون نفر از شبکه فیبرنوری و اینکه همه مردم باید از زیرساخت‌های مهم ارتباطی بهره‌مند شوند، گفت: تکمیل فیبرنوری در همه نقاط کشور یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های مهم دولت سیزدهم است و این دولت به رفاه مردم در فضای مجازی توجه دارد.
رییسی: دولت به رفاه مردم در فضای مجازی توجه دارد/تاکید بر افزایش سرعت اینترنت
به گزارش کارآفرينان نيوز آیت‌الله سید ابراهیم رییسی روز پنجشنبه در آیین افتتاح پروژه فیبر نوری قم، افزود:‌ قرار گرفتن ۷.۵ میلیون خانوار کشور زیر پوشش شبکه فیبرنوری، خبر امیدبخشی است و باید تمام مردم در بازه زمانی کوتاه از این زیرساخت مهم ارتباطی برخوردار شوند.
وی بیان کرد: یکی از موضوع‌هایی که امروز باید مورد توجه باشد، اهمیت فضای مجازی در زندگی روزمره مردم است؛ در زمان حاضر ۲۵ میلیون نفر از مردم کشور از شبکه فیبر نوری برخوردار شده‌اند.
رییس جمهوری ادامه داد: امروز کسب‌وکارها، انتقال دانش، ارتباطات اداری، سازمانی، مالی و غیره بر بستر فضای مجازی قرار گرفته‌ است و بر همین اساس رفاه مردم در فضای مجازی مورد توجه است.
وی با تاکید بر ضرورت افزایش سرعت اینترنت ادامه داد: قدرت و شتاب در شبکه مورد توجه و تاکید دولت سیزدهم است.
رییس جمهور اظهار کرد: استان قم مهد علم‌ودانش است و در تولید محتوا بسیار نقش آفرین است. در قم موسسات تحقیقاتی، پژوهشی، علمی و حوزه علمیه و دانشگاه تولید محتوا می‌کنند، انتقال این تولید محتوا به شهرهای دیگر و عموم‌ مردم و خارج از کشور در این استان اهمیت ویژه‌ای دارد.
رییسی تاکید کرد: توسعه فیبر نوری یک زیر ساخت فرهنگی است. اینکه مردم قم از این فناوری پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کار استفاده کنند و به ارتباطات و انتقال اطلاعات سرعت بخشند کار ستودنی است.
واگذاری هفت هزار و ۲۵۶ واحد مسکونی، بازدید از آزادراه در حال ساخت شهید سلیمانی، افتتاح پروژه توسعه خطوط و بهسازی ۱۹ کیلومتر "بلاک ساقه- باغیک" به ارزش ۴۲۰ میلیارد تومان، بازدید از فرودگاه قم و بازدید از شهرک در حال ساخت اول "پرنیان" و کلنگ زنی عملیات آماده‌سازی شهرک دوم پرنیان دیگر برنامه‌های سفر رییس جمهور در این روز خواهد بود
آیت الله سید ابراهیم رییسی بامداد امروز بیستم اردیبهشت ماه وارد قم شد.
طبق برنامه ریزی های انجام شده رییس جمهور ساعت ۱۱ امروز در حرم مطهر حضرت معصومه(س) در اجتماع اقشار مختلف مردم این استان سخنرانی خواهد کرد.
دیدار و گفت وگو با شماری از علما و مراجع تقلید، افتتاح چندین طرح عمرانی و بررسی مهمترین مسائل استان قم و پیگیری اجرای مصوبات سفر دور نخست سفر از برنامه های آیت الله رییسی در سفر به استان قم است.


انتهای خبر/
http://karafarinannews.ir/vdce.w8zbjh8ep9bij.html
نام شما
آدرس ايميل شما